Neler Yapıyoruz?

İnternet sitenizden kazanç elde etmeniz için gereken herşeyi Optimum7’de bulabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dan, E-Ticaret çözümlerine ve Web Tasarıma kadar aklınıza gelebilecek her türlü sorununuzda çözümünüz Optimum7!

seo

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Optimum7 Arama Motoru Optimizasyonu Servisi (SEO) arama motorlarında, ürün ya da servislerinizi açıklayıcı kelimeler aratıldığı zaman, en üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

ppc

Google Adwords Kurulumu ve Yönetimi

Google Adwords Yönetimi, yüksek görünürlük ve yüksek geri dönüşüm oranları yoluyla web sitenize trafik çeker.

marketing

Arama Motoru Reklamcılığı

Optimum7 SEO, “Araştırma Aşaması”nda belirlenen stratejilerimiz, her müşteri ve web sitesi için farklıdır. Araştırmaya dayanan stratejimizi aşağıda yer alan uzmanlık alanlarımız oluşturmaktadır.

analytics

Web Analitik Servisleri

Optimum7 Web Analitik Verilerine çok önem verir. İnternette para kazanma ve para kaybetmenin arasındakı ince cizgi Web Analitik bilgilerine bağlıdır.

ecommerce

E-Ticaret Sitesi Sistemleri

İnternet’te satış ve ticaret yapabilme olasılığı milyonlarca potansiyel müşteriye kolayca ulaşabilmenizi sağlar ve yerel bir mağazaya ihtiyacınız olmadan büyüyebilmenizin tek yoludur.

web-development

Web Tasarım ve Dizayn

Başlangıç ve kilit noktalarda müşterimizin onaylarını alıp son versiyona kadar işbirliği içinde çalışırız.

null

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Sorun basit: Potansiyel müşteriler sizi bulamazlarsa ve size ulaşamazlarsa, sizinle nasıl iş yapabilir ya da ürünlerinizi nasıl görebilirler?

Sorun basit: Bir web sitesi oluşturdunuz ancak yeterli sayıda ziyaretçiniz yok, satış alamıyorsunuz. Google, Yahoo veya MSN arama motorlarına anahtar kelimeler yazıyorsunuz fakat 1. sayfada, 2. sayfada hatta 3. sayfada bile web sitenizi göremiyorsunuz. Bazı kelimeler için ilk 3 sayfada çıksanız dahi, bulunduğunuz kelime sayısını arttırmak ve daha fazla trafik çekmek istiyorsunuz. Potansiyel müşteriler sizi bulamazlarsa ve size ulaşamazlarsa, sizinle nasıl iş yapabilir ya da ürünlerinizi nasıl görebilirler?

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Optimum7 Arama Motoru Optimizasyonu Servisi (SEO) Google, Yahoo ve MSN (Bing) gibi arama motorlarında, ürün ya da servislerinizi açıklayıcı kelimeler aratıldığı zaman, en üst sıralarda çıkmanızı sağlar.

Metodolojimiz

Bazı İnternet Reklam ve Pazarlama şirketleri size ne derse desin, Arama Motoru Optimizasyonu 6-12 ay arası gibi bir süreçte etkili hale gelir. Google’da son zamanlarda yaptığınız aramalara dikkat edin,  çoğunlukla sadece ilk sayfadaki sonuçlara tıkladığınızı göreceksiniz.

Başarı

Optimum7 olarak müşterilerimize en üstün servisi vererek, Google’ın üst sıralarına ulaşmak için yasal olan her türlü sistemi kullanmaktayız.
null

Arama Motoru Reklamcılığı

Arama Motoru Reklamcılığı herhangi bir web sayfasının arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak için yapılır.

Yeşil gölgeli kutu Google’ın ilk sayfasında bulunan 10 listeyi gösterir. Bu listedeki sayfalar “Doğal Sonuçlar”dır ve tıklama başına ödenen reklam değildir. Google’da aranan herhangi bir kelimeye en yakın kelimeyle ilintili ilk 10 web sitesini temsil ederler. Google’a bu sonuçlar için herhangi bir ücret ödenmez. Bu sonuçlar ancak başarılı bir “Arama Motoru Optimizasyonu” programı ile elde edilebilir.

Doğal Sonuçların yanında ve üzerinde bulunan iki mavi gölgeli alan ise “Tıklama Başına Ödeme” (PPC) olan paralı reklamları gösterir.

Google Arama Motoru Sonuçları

Yeşil gölgeli kutu Google’ın ilk sayfasında bulunan 10 listeyi gösterir. Bu listedeki sayfalar “Doğal Sonuçlar”dır ve tıklama başına ödenen reklam değildir. Google’da aranan herhangi bir kelimeye en yakın kelimeyle ilintili ilk 10 web sitesini temsil ederler. Google’a bu sonuçlar için herhangi bir ücret ödenmez. Bu sonuçlar ancak başarılı bir “Arama Motoru Optimizasyonu” programı ile elde edilebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu bizim en önemli servisimizdir. Optimum7 SEO servisinin en önemli farkı tamamen sizin sonuçlarınıza ve “Yatırım Getirinize” yoğunlaşmasıdır. Farkımızı göstermek için, diğer internet şirketlerinin sunduğu “Paket Servislere” bakmanız  yeterli olacaktır.

Sonuçlar

Şu sayıda backlink ya da bu sayıda gelen trafik, satışa ve paraya dönüşmüyorsa gelen yoğunluğun sizin için ne önemi var?

Yüksek performans ve her şirkete (web sitesine) ihtiyaçlara göre farklı uygulanabilen Optimum7 SEO servisini kullanın.

Optimum7 Arama Motoru Reklamcılığı! Paketler değil, Sonuçlar!

null

E-Ticaret Sitesi Sistemleri

İnternet’te satış ve ticaret yapabilme olasılığı milyonlarca potansiyel müşteriye kolayca ulaşabilmenizi sağlar ve yerel bir mağazaya ihtiyacınız olmadan büyüyebilmenizin tek yoludur.

Optimum7, e-ticaret sistemlerinde uzmandır. Biz farklı ürünlerin ve işlerin internet üzerinden satılabilmesi için farklı sistemler ve fonksiyonlar gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden herkese aynı sistemin verilmesine karşıyız.

Biz internet üzerinden her türlü ürünün satılabileceğini biliyoruz. Talep olduğu sürece ve dikkatli market analizi ile satın alma sürecinin web sitesi platformuna etkili şekilde uygulanması çok önemlidir.

Kullanıcı Etkileşimi ve Alışveriş Sepeti

Optimum7 kullanıcı etkileşimine her zaman “yatırım getirisi” ve “geri dönüşüm” açısından bakar. Satışlarınız ne kadar fazla olursa ve karınız ne kadar yüksek olursa, bizim o kadar uzun süreli müşterimiz olursunuz.

Sistem Uyumluluğu ve Veritabanı

Toptan deponuzdaki envanterinizi internetteki perakende ürünleriniz ile entegre etmek istiyor olabilirsiniz. İhtiyacınız ne olursa olsun Optimum7 sizin ürünlerinizi analiz ederek gerekli danışmanlığı ve tavsiyeleri verir.

Ürün Yönetimi

Biz geri dönüşümü ve satışı destekleyen “Adet İndirimi” ve “Çoklu Fiyat Seviyeleri” gibi fonksiyonları kullanarak rekabet avantajını arttırırız. Bu şekilde yüzlerce fonksiyonu destekleriz.
null

Google Adwords Kurulumu ve Yönetimi

Optimum7 Google Adwords İnternet Reklam servisi müşterilerimizin web sitelerinin karlılık oranları üzerine odaklanmaktadır. Müşterilerimizin bu hizmet için bizi seçmelerinin başlıca sebebi online reklamcılığa odaklanmış bir yaklaşım arıyor olmalarıdır.

Müşterilerimizin büyük çoğunluğu Optimum7 SEO hizmetlerinin “doğal olarak” Google’da üst sıralara çıkmasını bekledikleri sırada, ek olarak Google Adwords servisimizi kullanmaktadır.

İnternet kullanıcılarının %40’a yakınının gerçekten ilk tercihinin Google Adwords reklamları olması, kullanıcıların Google Adwords’e inandığını ve  iyi planlanmış, destekli yönetilen bir Google Adwords programının önemini göstermektedir.

Optimum7 Google Adwords PPC Yönetimi Nedir?

Google Adwords Yönetimi, yüksek görünürlük ve yüksek geri dönüşüm oranları (potansiyel müşteri veya online satış) yoluyla web sitenize trafik çeker. Optimum7 müşterilerinin web sitelerinin “Yatırım Getirisi” üzerine odaklanır.

Metodoloji

Herkes kendi Google Adwords PPC Reklam  kampanyasını yapabilir. Sadece Google ile iletişime geçmeniz yeterli ve kısa sürede Google arama sonuçlarında çıkıyor olabilirsiniz. Google sizin paranızı almaktan memnun olacaktır. Fakat işe yarayacak mı? Bu sayfayı okuyorsanız, muhtemelen karlılık açısından işe yaramamış ya da yeterli sonucu alamamışsınız demektir.

Karlılık Oranı İle Neyi Kastediyoruz?

Google Adwords ile Google Arama Motorunda en üst sıralarda cıkıyorsunuz diyelim ve bunun  için aylık olarak 3000 TL harcıyorsunuz. Bu 3000 TL’nin yatırım getirisi nedir? Baska bir deyişle,  3000 TL harcayarak kaç TL kazandınız?
null

Web Analitik Servisleri

Web Analitik, web sitesi ile web kullanıcılarının etkileşimini kaydeden ve analiz eden bir uygulamadır. Optimum7 Web Analitik Verilerine  çok önem verir çünkü internette para kazanma ve para kaybetmenin arasındakı ince cizgi Web Analitik bilgilerine ve analizine bağlıdır.

Birçok iş kararları Web Analitik Verilerine dayanılarak yapılmalıdır çünkü bu veriler tamamen kullanıcıların isteklerini ve tecrübelerini yansıtır.

Yönetimin bu kararları verilere dayanmadan vermesi, yapılacak en hatalı şeylerden birisidir. Web Trafik Raporları kullanıcıların jeografik yerleri, aradıkları kelimeler, siteye girdikleri sayfalar, siteden çıktıkları sayfalar, hemen terk etme oranı, geri dönüşüm oranı ve sayfada harcanan ortalama zamanları kaydeder.

Bütün bu parametreler internette reklam, satış ve pazarlama konusunda karar verebilmek için çok önemlidir.

Yatırım Getirisi

Optimum7, müşterilerinin “Yatırım Getirisi” odaklıdır; bu yüzden biz web analitik verilerine ve analizine çok önem veririz. Başarılı bir Google ve İnternet Reklam Stratejisi için Web Analitik ve Uygulamaları şarttır.

Web Analitik Raporları

Web Trafik Raporları kullanıcıların jeografik yerleri, aradıkları kelimeler, siteye girdikleri sayfalar, siteden çıktıkları sayfalar, hemen terk etme oranı, geri dönüşüm oranı ve sayfada harcanan ortalama zamanları kaydeder. Bütün bu parametreler internette reklam, satış ve pazarlama konusunda karar verebilmek için çok önemlidir.

Başarı

Optimum7,  müşterilerinin İnternet Reklamlarının ve Başarısının kayıt / analizi için “Google Analytics” servisini kullanır. Web Analitik Servisinin doğru uygulanması, düzenli takibi ve analizi internet’te satış başarısı için en önemli etkenlerden birisidir.
null

Web Tasarım ve Dizayn

Web Sitesi Tasarımı Optimum7’de tamamen sonuçlara odaklanmıştır. Bu sonuçlar, ölçülen web sitesinin göreceli başarısını belirleyen sonuçlardır.

Genel olarak bu ölçümler web sitesinin geri dönüşüm noktalarıdır;  tıklamalar, satışlar, potansiyel müşteriler, yeni abonelik veya yeni hizmet istekleridir. Bu nedenle, web tasarımında başarı için, form fonksiyonu takip eder. Başarılı Geri Dönüşüm Oranları için Web Dizaynı her zaman site kullanıcılarının ilgi ve etkileşimini arttıran önemli tasarım ve tema öğeleri içermelidir.

Araştırma

Müşterinin  işletme modeli ve rekabet analizi ile başlarız. Rekabetin zayıf ve güçlü özelliklerini tanımlayıp, müşterimiz ile karşılaştırırız.

Yaratıcılık

Kullanıcıları görsel ve dikkat çeken elementler ile sayfadaki anahtar noktalara yönlendirirler. Tasarımcının yaklaşım veya web sitesinin görünümünden bağımsız olarak hedef her zaman sonuçlardır.

Uygulama

Web tasarımı bittikten ve müşteri tarafından onaylandıktan sonra kodlamaya başlarız. XHTML/HTML & CSS kullanarak tüm siteyi elle kodlayıp, dizayn unsurlarını da göze alarak web sitesinin kişiliğini oluştururuz. Tüm ara yüz animasyonları için jQuery’nin mükemmel JavaScript kütüphanesini kullanırız.

Projeniz mi var?

Bize Anlatın