Web Sitesi Tasarımı Optimum7’de tamamen sonuçlara odaklanmıştır. Bu sonuçlar, ölçülen web sitesinin göreceli başarısını belirleyen sonuçlardır. Genel olarak bu ölçümler web sitesinin geri dönüşüm noktalarıdır;  tıklamalar, satışlar, potansiyel müşteriler, yeni abonelik veya yeni hizmet istekleridir. Bu nedenle, web tasarımında başarı için, form fonksiyonu takip eder. Başarılı Geri Dönüşüm Oranları için Web Dizaynı her zaman site kullanıcılarının ilgi ve etkileşimini arttıran önemli tasarım ve tema öğeleri içermelidir. Aynı zamanda bu dizayn ziyaretçinin mantıksal ve duygusal bir süreç içinde nihai istenen eyleme doğru (satış, form doldurulması) hareket etmesini sağlamalıdır. Kullandığımız Tasarım Süreçleri ana hatlarıyla şöyledir;

  • ARAŞTIRMA

Müşterinin  işletme modeli ve rekabet analizi ile başlarız. Rekabetin zayıf ve güçlü özelliklerini tanımlayıp, müşterimiz ile karşılaştırırız.

  • STRATEJİ

Bir saldırı planı oluşturmak ilk adımdır. Kullanıcının dikkatini çekmek için en iyi metodu bulup, ekran boyunca kullanıcının göz hareketlerini tarayıp, tahmin ederek, kullanıcıları sayfadaki istediğimiz yollara (geri dönüşüm hunilerine) yönlendirecek öğeleri uygularız.

  • YARATICILIK

Web Sitesinin türü ile ilgili yeteri kadar bilgi edindikten sonra, tercih edilen renk düzenleri ve / veya şirket logolarını alır almaz, dizaynı tasarımcılarımıza bırakırız. Tasarım ekibimiz bizimle planlama işlemi sırasında yakından çalışır. Kullanıcıları görsel ve dikkat çeken elementler ile sayfadaki anahtar noktalara yönlendirirler. Tasarımcının yaklaşım veya web sitesinin görünümünden bağımsız olarak hedef her zaman sonuçlardır.

  • UYGULAMA

Web tasarımı bittikten ve müşteri tarafından onaylandıktan sonra kodlamaya başlarız. XHTML/HTML & CSS kullanarak tüm siteyi elle kodlayıp, dizayn unsurlarını da göze alarak web sitesinin kişiliğini oluştururuz. Tüm ara yüz animasyonları için JavaScript’in mükemmel jQuery kütüphanesini kullanırız. Bu sıkı kodlama yöntemlerini kullanarak web sitesinin görünümü üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak önemlidir. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için içerik optimizasyonu, düzgün kodlu bir web sitesi ile çok daha uyumlu ve etkili olur.

Tabii ki, müşterilerimiz nihai ve kesin sonuçları değerlendirirler. Başlangıç ve kilit noktalarda müşterimizin onaylarını alıp son versiyona kadar işbirliği içinde çalışırız.

Projeniz mi var?

Bize Anlatın