Arama Motoru Reklamcılığı herhangi bir web sayfasının Google, Yahoo ve MSN (Bing) gibi arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak için yapılır. Arama motoru sonuçları 2 kategoriye ayrılır: Tıklama Başına Ödeme Reklam (PPC veya Google Adwords) ve Doğal Listeleme. Bu iki kategorinin arasındaki farkı buradaki resimde de görebilirsiniz.

Google Arama Motoru Sonuçları

Yeşil gölgeli kutu Google’ın ilk sayfasında bulunan 10 listeyi gösterir. Bu listedeki sayfalar “Doğal Sonuçlar”dır ve tıklama başına ödenen reklam değildir. Google’da aranan herhangi bir kelimeye en yakın kelimeyle ilintili ilk 10 web sitesini temsil ederler. Google’a bu sonuçlar için herhangi bir ücret ödenmez. Bu sonuçlar ancak başarılı bir “Arama Motoru Optimizasyonu” programı ile elde edilebilir.

Doğal Sonuçların yanında ve üzerinde bulunan iki mavi gölgeli alan ise “Tıklama Başına Ödeme” (PPC) olan paralı reklamları gösterir.

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization – SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu bizim en önemli servisimizdir. Optimum7 SEO servisinin en önemli farkı tamamen sizin sonuçlarınıza ve “Yatırım Getirinize” yoğunlaşmasıdır. Farkımızı göstermek için, diğer internet şirketlerinin sunduğu “Paket Servislere” bakmanız  yeterli olacaktır.

 • Link Kurulum Servisleri – “150 link için 1000 TL” isteyen bir servis buna örnektir…
 • Meta Tag Kurulum Servisleri
 • Google Adwords Kurulum Servisleri

Bu tür servisler yanıltıcıdır ve müşterinin çıkarlarını düşünerek değil, servis şirketlerinin para kazanmasına yönelik olarak kurulmuşlardır.  Ayrı ayrı verilen bu servisler başarılı ve uzun süreli sonuçlar üretemez. Arama Motoru Optimizasyonu’nda başarılı olabilmek için bu servisleri  bir bütün olarak gören bir strateji, eş zamanlı olarak uygulanmalıdır.

Optimum7 SEO, performans üzerine kurulmuş bir servistir. Bizim  “Araştırma Aşaması”nda belirlenen stratejilerimiz, her müşteri ve web sitesi için farklıdır. Araştırmaya dayanan stratejimizi aşağıda yer alan uzmanlık alanlarımız oluşturmaktadır.

 • Müşteri Danışmanlığı
  • Anahtar Kelime İncelemesi
  • Rekabet İncelemesi aşamalarını içermektedir.
 • Web Sitesi İçindeki Optimizasyon – Web sayfalarının “Arama Motoru Dostu” olması için yeniden düzenlenmesidir. Sayfadaki yazıların, meta tag’lerin, programlama kodunun ve birçok unsurun optimizasyonudur.
 • Web Sitesi Dışındaki Optimizasyon – Orijinal ve ilintili olan makalelerin, resimlerin, videoların ve web içeriğinin internette farklı sayfalarda vitrin yaparak, web sitenize trafik ve tek-yönlü link getirme optimizasyonudur.
 • İçerik – Web sitesi içindeki ve dışındaki optimizasyon kalitesi, devamlı olarak üretilebilen orijinal web sitesinin içeriğine bağlıdır.
 • İçerik Yazılımı – İnsan Kaynakları departmanı olmayan müşterilerimiz için “İçerik Yazılımı” servisimiz, anahtar teslimi istenen projelerde çok etkilidir.
 • İndeksleme ve Dizinleme  İnternetteki rehberlere tek yönlü linkler ve trafik için yapılan kayıtlardır.
 • Site Haritası Kayıtları – Google, Yahoo ve MSN (Bing) arama motorlarının web sitesi içeriğini hızlı görmesi ve indekslemesi için kullanılan “Site Haritaları”nın kurulumu. Yeni sayfa içeriği eklendikçe site haritalarının kullanılması çok önemlidir.
 • Sosyal Medya (Social Media) – Orijinal makalelerin ve web içeriğinin Facebook, Twitter, Linkedin ve Myspace gibi sosyal medya portallarında konsorsiyumudur.
 • Sosyal Bookmarking – Digg, Delicious ve Stumble Upon gibi portallarda müşteri web sitesi içeriğinin yayınlanması ve promosyonudur.

Listelenen bütün bu servislerin Optimum7 olarak takip ettiğimiz uygulamaların sadece yaklaşık %50’sini temsil etmesi, İnternet Reklamlarının ne kadar teknik ve komplike olduğunun ispatıdır. Google Logaritması devamlı değişmektedir ve bu sene uygulanan metodlar gelecek sene geçerli olmayabilir. İnternet endüstrisindeki teknolojik değişiklikler ne kadar yoğun olursa olsun, Optimum7 müşterileri devamlı değişen önemsiz paketler yerine FULL SERVİS hizmeti alırlar.

Öyleyse hiçbir garantisi olmayan, gözle görülebilir ve elle tutulabilir sonuçlar getirmeyen farklı paketlere neden  para harcansın? Şu sayıda backlink ya da bu sayıda gelen trafik, satışa ve paraya dönüşmüyorsa gelen yoğunluğun sizin için ne önemi var?

Yüksek performans ve her şirkete (web sitesine) ihtiyaçlara göre farklı uygulanabilen Optimum7 SEO servisini kullanın.

Optimum7 Arama Motoru Reklamcılığı! Paketler değil, Sonuçlar!

Projeniz mi var?

Bize Anlatın