Sorun basit: Bir web sitesi oluşturdunuz ancak yeterli sayıda ziyaretçiniz yok, satış alamıyorsunuz. Google, Yahoo veya MSN arama motorlarına anahtar kelimeler yazıyorsunuz fakat 1. sayfada, 2. sayfada hatta 3. sayfada bile web sitenizi göremiyorsunuz. Bazı kelimeler için ilk 3 sayfada çıksanız dahi, bulunduğunuz kelime sayısını arttırmak ve daha fazla trafik çekmek istiyorsunuz. Potansiyel müşteriler sizi bulamazlarsa ve size ulaşamazlarsa, sizinle nasıl iş yapabilir ya da ürünlerinizi nasıl görebilirler?

Çözüm: Optimum7 Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Optimum7 Arama Motoru Optimizasyonu Servisi (SEO) Google, Yahoo ve MSN (Bing) gibi arama motorlarında, ürün ya da servislerinizi açıklayıcı kelimeler aratıldığı zaman, en üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Böylece potansiyel müşterilerin sizi bulmaları ve ulaşmaları kolaylaşır. Google’da arama yapan kullanıcılar sadece ilk 3 sayfaya bakarlar. Bu nedenle web sitenizin aranan kelimeler için ilk 3 sayfada çıkması çok önemlidir.

Bizim için müşterilerimizin “Yatırım Getirisi” çok önemlidir. Basitçe, Google’daki görünürlülük web sitesindeki kullanıcı trafiğini arttırıyor mu? Bu trafik yeni siparişler ve ticaret getiriyor mu? İnternet Reklam Stratejisi için yatırım getirisi nedir? Sayılarla anlatmak gerekirse, kaç TL kazanmak için reklama kaç TL harcıyoruz?

Metodolojimiz

Bazı İnternet Reklam ve Pazarlama şirketleri size ne derse desin, Arama Motoru Optimizasyonu 6-12 ay arası gibi bir süreçte etkili hale gelir. Google’da son zamanlarda yaptığınız aramalara dikkat edin,  çoğunlukla sadece ilk sayfadaki sonuçlara tıkladığınızı göreceksiniz. Ayrıca, sağ üst köşedeki rekabet eden sayfa sayısına dikkat edin. Mesela, “İnternet Reklam” terimini arattığınız zaman, yaklaşık 5 milyon sayfanın bu terim için rekabet ettiğini göreceksiniz. Bu ilk 10’a çıkmanın kolay bir iş olmadığını gösterir. Bu hedef, kolayca ya da şans eseri erişilen bir nokta değildir. Google sonuçlarını etkileyen binlerce faktör vardır ve bunları bilmek, doğru ve etkin bir şekilde uygulamak çok önemlidir. Biz Optimum7 olarak Google’daki bütün gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerimizin bundan faydalanmasını sağlıyoruz.

Aşağıdaki liste Optimum7 Arama Motoru Optimizasyonu sürecinin temel adımlarını göstermektedir. Bu süreç kesinlikle bölünemez ve mükemmel sonuçlar için  eksiksiz olarak takip edilmelidir. Optimum7 olarak müşterilerimize en üstün servisi vererek, Google’ın üst sıralarına ulaşmak için yasal olan her türlü sistemi kullanmaktayız. Bu liste yüzlerce aşamanın sadece bir özetidir.

 1. Kapsamlı Anahtar Kelime Araştırması
 2. Rekabet Analizi
 3. Web Sitesi Analizi / Web Sitesi Kurulumu
 4. Web Sayfalarının Optimizasyonu
 5. İşletme Sisteminin Yüklenmesi ve Optimizasyonu
 6. Google Analitik Sisteminin Yüklenmesi
 7. Makale Konularının Araştırılması
 8. Sosyal Bookmarking ve Sosyal Medya Optimizasyonu
 9. RSS XML Optimizasyonu
 10. Google Base Optimizasyonu
 11. Backlink Takip Sistemi Kurulumu
 12. Backlink Sayısı Rekabet Analizi
 13. Sanayi / Endüstri Rekabet Analizi
 14. Aylık Rapor Sistemlerinin Kurulumu

Projeniz mi var?

Bize Anlatın