E-ticaret, internette ürün ve hizmet satmayı sağlayan bir sistemdir. 1970’lerde bankacılık transferlerinin geliştirilmesinden sonra, e-ticaret teknolojisi hızla gelişmiştir. 1990’larda İnternet kullanımının hızla yayılmaya başlaması ile İnternet üzerinden alışveriş mümkün hale gelmiş ve bugünkü “Elektronik Ticaret” halini almıştır. 1990’lara kadar  yerel mağazalar, alışveriş merkezleri, posta siparişi ve telefon siparişi ile sınırlı kalan perakende satışlar,  e-ticaret sistemi ile tamamen değişti. İnternet’te satış ve ticaret yapabilme olasılığı milyonlarca potansiyel müşteriye kolayca ulaşabilmenizi sağlar ve yerel bir mağazaya ihtiyacınız olmadan büyüyebilmenizin tek yoludur.

Optimum7, e-ticaret sistemlerinde uzmandır. Biz farklı ürünlerin ve işlerin internet üzerinden satılabilmesi için farklı sistemler ve fonksiyonlar gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden herkese aynı sistemin verilmesine karşıyız. Biz internet üzerinden her türlü ürünün satılabileceğini biliyoruz. Talep olduğu sürece ve dikkatli market analizi ile satın alma sürecinin web sitesi platformuna etkili şekilde uygulanması çok önemlidir. Optimum7 internet’te  satış için birçok öğeye önem verir.

Kullanıcı Etkileşimi ve Alışveriş Sepeti

Başarılı bir internet ticareti için bu çok önemlidir. Web sitenizde dolaşan kullanıcıların aradıklarını en hızlı şekilde bulabilmesi ve satın alabilmesi internet ticaretinin en önemli unsurlarındandır. Kullanılan renklerden yazılara, tuşlardan resimlere kadar her şey bu deneyimi etkileyebilir. Herhangi bir ürünü satın almak kullanıcı için ne kadar zor? Ne kadar zaman alıyor? Kaç tıklama sonunda sipariş tamamlandı? Optimum7 kullanıcı etkileşimine her zaman “yatırım getirisi” ve “geri dönüşüm” açısından bakar. Satışlarınız ne kadar fazla olursa ve karınız ne kadar yüksek olursa, bizim o kadar uzun süreli müşterimiz olursunuz.

Sistem Uyumluluğu ve Veritabanı

Ürünleri kolayca eklemek ve çıkarmanın kolay olması gerekir. Toptan satıcı olabilirsiniz ve toptan ürünlerinizin bir kısmını ya da hepsini İnternet sitenizde satmak istiyor olabilirsiniz. Toptan deponuzdaki envanterinizi internetteki perakende ürünleriniz ile entegre etmek istiyor olabilirsiniz. İhtiyacınız ne olursa olsun Optimum7 sizin ürünlerinizi analiz ederek gerekli danışmanlığı ve tavsiyeleri verir. Çok önemli bir unsuru siz unutsanız bile biz asla unutmayız ve size hatırlatırız.

Ürün Yönetimi

Optimum7’nin ürün yönetimine bakış açısı farklıdır. E-ticaret sitenizin Yönetim Paneli web tabanlıdır. Bütün ürünlerinizi herhangi bir veritabanından web sitenize transfer edebiliriz. Biz geri dönüşümü ve satışı destekleyen “Adet İndirimi” ve “Çoklu Fiyat Seviyeleri” gibi fonksiyonları kullanarak rekabet avantajını arttırırız. Bu şekilde yüzlerce fonksiyonu destekleriz.

Müşteri deneyimi ve memnuniyeti e-ticaret’deki en önemli unsurdur. Her İş Sahibi, müşterisinin web sitesine geri gelip tekrar alışveriş yapmasını ister. Optimum7, e-ticaret müşterilerinin ne istediğini bilir. “Tek Sayfalık Ödeme Sistemi” fonksiyonu kullanıcının siparişini 60 saniye içinde bitirmesini sağlar. Tek adım olduğu için de mümkün olduğu kadar sayfa hatası oranı düşer. “Müşteri Yorumları” ise müşterilerin ürünler için puan vermesini sağlar ve alışveriş deneyimini artırır. Ayrıca müşteriler stokta olmayan ürünler için “Haber Ver” fonksiyonunu kullanarak herhangi bir ürün tekrar stok olduğunda haber alırlar ve bu genel olarak ürün satışlarını yükseltir.

Optimum7 e-ticaret sitesi kurulurken her türlü detayı göz önüne alarak ihtiyaca yönelik sistemler kurar. Tecrübemiz ve profesyonelliğimiz sözümüzdür.

Projeniz mi var?

Bize Anlatın